Producenci
Newsletter
Otrzymuj kody rabatowe, vouchery nawet -20% i informacje o promocjach. Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymać newsletter.
Kontakt

Masz pytania?
Napisz do nas!

Pon-Pt 11:00 - 18:00

E-mail:
biuro@greener-pharma.pl

Gadu-Gadu:
60175208

Czym są i jak działają feromony w perfumach? 0

Feromony są to naturalnie wytwarzane i wydzielane związki chemiczne służące organizmom żywym do komunikowania się za pomocą zapachu oraz wabienia innych osobników. Substancje składające się na feromony są zróżnicowane w zależności od komunikatu, który ma zostać wysłany. W związku z tym trudno określić, czym dokładnie są feromony – to swoista mieszanina związków, z których najczęściej jeden dominuje. Co bardzo istotne, feromonów nie należy mylić z perfumami, a więc zapachami odbieranymi zmysłem węchu, które wybieramy z myślą o tym, by roztaczać wokół siebie miłą woń. Trafnie dobrane nuty i aromaty mogą stworzyć niezwykle zmysłowy efekt, ale ma to niewielki związek z feromonami, które nie są wyczuwalne w tak oczywisty sposób. Są one odbierane poprzez tak zwany układ nosowo-lemieszowy, skąd informacje docierają od razu do mózgu. Aby tajemnicze substancje zadziałały, do procesu włącza się podświadomość. To ona odpowiada za to, że feromony są w stanie wywołać w nas uczucie zrelaksowania, a nawet zakochania… Liczni producenci perfum kuszą klientów zawartością zmysłowych i cudotwórczych feromonów w ich zapachach. Czy to rzeczywiście działa?

Pheromonne Essence dla kobiet - przyciąga męskie spojrzenia, dodaje seksapilu i wzmacnia pewność siebie

Sprawdź ofertę na perfumy z feromonami w naszym sklepie.

Czy feromony są skuteczne?

Zdania na temat skuteczności feromonów są mocno podzielone. Niektórzy, sądząc, że to wyłącznie chwyt reklamowy, nie wierzą w istotne działanie związków chemicznych zwanych feromonami, a na pewno nie na taką skalę, jak obrazują to ich producenci. Jednak substancje te mają swoich zwolenników – według nich dodanie dosłownie kilku kropli produktu do flakonu perfum wystarcza, aby rozbudzić zmysły osoby, z którą chcieliby nawiązać bliższy kontakt. Co na to naukowcy? Dotąd przeprowadzone badania nad feromonami dowiodły ich istnienia. Potwierdzono też fakt, że mają one właściwości silnie oddziałujące na płeć przeciwną, aczkolwiek są produkowane przez ludzką skórę w na tyle niewielkich ilościach, że nie odczuwamy tego na co dzień. Z tego właśnie względu sięga się do feromonów w perfumach lub tych oferowanych oddzielnie.

Pheromonne Essence dla mężczyzn dodaje seksapilu, przyciąga damski wzrok i wzmacnia pewność siebie

Czym różnią się damskie i męskie feromony?

Damskie i męskie feromony zasadniczo różnią się między sobą. Pierwsze dedykowane są kobietom, a na ich działanie wrażliwi są mężczyźni, drugie natomiast na odwrót – produkowane przez mężczyzn są zdolne oddziaływać na kobiety. Różnice widoczne są w składzie damskich i męskich feromonów, z czego damskie najczęściej zawierają mieszaninę dwóch związków: androsteronu i androstenolu, uważanych za najskuteczniej oddziałujące na mężczyzn. Jeżeli chodzi o męskie feromony, ich ważną substancją składową jest andro-stadienon. Wymienione składniki są w stanie wzbudzić większe niż dotąd zainteresowanie osób płci przeciwnej, co jest wykorzystywane nie tylko na randkach. Stosowanie feromonów sprawia, że dana osoba może zdawać się bardziej interesująca i charyzmatyczna, co oczywiście ma związek ze zwiększoną pewnością siebie. Świadomość oddziaływania feromonów na innych w końcu ma duże znaczenie również dla naszego własnego samopoczucia.

Efekt stosowania feromonów

Efekty działania feromonów

Odbierane podświadomie bodźce zapachowe są w stanie aktywnie oddziaływać na osoby znajdujące się w otoczeniu użytkownika feromonów oraz ich zachowanie. Po skropieniu ciała substancją zawierającą odpowiednio dobrane składniki można spodziewać się:

  • zwiększonego zainteresowania ze strony kobiet lub mężczyzn,
  • aury ogólnego zainteresowania własną osobą,
  • respektu oraz zaufania ze strony innych,
  • oddziaływania na aktywność mózgu, w tym między innymi na lepsze samopoczucie.

92% użytkowników zauważyło znaczną poprawę w kontaktach z innymi ludźmi

Zapach feromonów – wyczuwalny czy nie?

Skoro odbiór feromonów odbywa się na poziomie podświadomości, to czy w takim razie są wyczuwalne dla zmysłu węchu? Może tak być. Feromony same w sobie nie są całkowicie bezwonne, a ich specyficzny aromat bywa różnie odbierany. Co ciekawe, według badań około 30% osób w ogóle nie potrafi rozpoznać zapachu feromonów. Pozostała część natomiast określa go zbliżonym do charakterystycznych woni potu, piżmu, czasem wanilii… Feromonów raczej nie stosuje się solo, częściej w towarzystwie aromatycznych dodatków lub perfum. Ma to na celu zatarcie delikatnego aromatu cudotwórczych związków chemicznych, który może zostać wychwycony. Perfumy z feromonami są w stanie całkowicie zneutralizować zapach feromonów, zatem nie ma szans na to, że komuś uda się Cię zdemaskować. W ofercie producentów znajdują się feromony wonne, czyli zapachowe oraz bezwonne, o naturalnym zapachu – ten zaleca się łączyć z innymi wonnościami. Co ciekawe, zapach perfum doskonale Ci znanych i używanych od lat w połączeniu z kilkoma kroplami feromonów może zostać odrobinę zmodyfikowany, ale tylko na korzyść! Nie zdziw się więc, kiedy usłyszysz, że wspaniale pachniesz lub zostaniesz zapytany o markę nowych perfum. Oznacza to, że plan działa!

Zapach feromonów zawsze jest bardziej wyczuwalny dla Ciebie niż dla innych, chyba że zostaną one źle zastosowane, np. dobierzesz zbyt dużą dawkę.

Perfumy z feromonami Love&Desire otrzymały Laur Konsumenta Odkrycie 2014

Jak stosować feromony?

Jak zostało wspomniane w poprzednim akapicie, z dawką feromonów nie warto przesadzać. Jeżeli zależy nam na wzmożonym efekcie, o wiele skuteczniej jest stosować feromony o większym stężeniu określonych związków chemicznych, które co prawda pachną dość wyraziście, ale są łatwe do przykrycia za pomocą perfum. Można też postawić na zakup perfum z feromonami. Obca osoba, która nie zna naszego naturalnego zapachu, nie będzie w stanie zorientować się, że pada na nią urok feromonów. Jak się okazuje, inaczej działa to w relacjach. Bliska, osoba, która doskonale zna nasze ciało, może wyczuć nawet minimalną ilość obcych związków chemicznych i podświadomie poczytywać ją jako obecność kogoś trzeciego. Zatem osobom będącym w trwałych związkach zaleca się szczególnie ostrożne postępowanie. Feromony należy stosować regularnie, co jakiś czas minimalnie zwiększając dawkę.

Zobacz naszą ofertę na najlepsze feromony męskie i damskie


Opinie użytkowników

Męskie perfumy z feromonami BeMine Fragrance
BeMine Fragrance - męskie perfumy z feromonami
Średnia ocena 4.8/5 na podstawie 17 recenzji
Ocena: 5/ 5
 
Skuteczna pomoc w kontaktach z kobietami
Marek,
Data: 4 czerwca 2017 r.
 
Początkowo do feromonów podchodziłem z dużą rezerwą. Przeczytałem w Internecie artykuł, w którym była mowa o ich działaniu na kobiety, ale nie wierzyłem w skuteczność takich metod. Mimo to temat zaciekawił mnie do tego stopnia, że postanowiłem spróbować, szczególnie że natrafiłem na rabat i nie wiązało się to z dużym wydatkiem. Zamówiłem flakonik i z pewną obawą, że specyficzny zapach będzie mocno wyczuwalny dla innych, odważyłem się używać feromonów. Zacząłem od małych dawek, ale zauważywszy, że charakterystyczna woń całkowicie „wtapia się” w zapach moich perfum, ośmieliłem się i stopniowo zwiększałem liczbę wylewanych na siebie kropelek. Początkowo nie zauważyłem żadnych efektów, mimo że w weekendy zdarzało mi się odwiedzać bary i kluby wręcz przepełnione kobietami. Jednak mimo tego, że żadna z pań nie podeszła do mnie sama, zorientowałem się, że to ja z nieznaną sobie wcześniej łatwością zaczynałem rozmowy z kobietami, do których normalnie nie ośmieliłbym się odezwać, a one… chętnie ze mną flirtowały. Początkowo spodziewałem się czegoś innego. Myślałem, że kobiety same będą się na mnie rzucać, jednak działanie feromonów, co ostatecznie uznałem za ich zaletę, okazało się znacznie subtelniejsze. Zdecydowanie dodały mi wiary w siebie, co odczułem również w życiu zawodowym. Z czasem zaobserwowałem wzmożone zainteresowanie ze strony kilku koleżanek z biura, z których jedna dzisiaj jest moją dziewczyną. Muszę dodać, że zanim zacząłem stosować feromony, kilka miesięcy odrzucała każdą propozycję randki. Dzisiaj jestem w szczęśliwym związku, a feromony… nadal mi towarzyszą! Dzięki nim nasza relacja jest głębsza, noce gorętsze, zauważam też ich pozytywne oddziaływanie na życie towarzyskie i zawodowe. Polecam!
 
 
Damskie perfumy z feromonami Love&Desire Premium Edition
 
Love&Desire Premium Edition - damskie perfumy z feromonami
Średnia ocena 4.6/5 na podstawie 23 recenzji
 
Ocena: 5/ 5
"Magnes na facetów"
Judyta,
Data: 15 lipca 2017 r.
 
O działaniu feromonów przekonałam się w klubie. Koleżanka, która ma bzika na punkcie „wyrywania” facetów i w przeciwieństwie do mnie, zawsze do takich rzeczy nastawionej raczej ze sceptycyzmem niż entuzjazmem, uwielbia te mniej konwencjonalne metody uwodzenia, zdecydowała się na zakup damskich perfum z feromonami. Przed imprezą podśmiewałam się z kumpeli przekonana, że te całe feromony, które wymieszała z perfumami, stworzą zapach-odstraszacz albo trutkę na mężczyzn. ;) Jak się bawiłam? Tak, jak może bawić się samotna laska obserwująca swoją koleżankę otoczoną wianuszkiem facetów. Zamówiłam kilka drinków, a wieczór spędziłam, siedząc na barowym stołku – nudy! Wieczoru nie wspominam dobrze, bo nieźle się wynudziłam, ale za to następna impreza (no i już każda kolejna) była nieziemska, bo z feromonami!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl